All Products
Keywords [ brake dies for hydraulic press ] match 147 Products.
BCL155.28.R3-S European Type Punch Press Brake With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL155.85.R08-R European Press Brake Punch With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 50T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL155.85.R1-R European Type Punch Brake Press With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL250.85.R1.5-RF European Type Press Brake Punch Tooling With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 250mm |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
42CrMo Stamping Metallic Press Brake Punch Professional Bending Punch Mould
| Product Name: | Wila Press Brake Punch |
|---|---|
| Shaping Mode: | Forging Mould |
| Product Material: | 42CrMo |
Hydraulic Metal Press Brake Punch LS10.10 Bending Tools
| Product Material: | 42CrMo |
|---|---|
| Product Name: | Amada Press Brake Punch |
| Application: | Sheet Metal Bending |
R1mm Radius Wila Type Punch Made Of 42CrMo For Precise Punching
| Product Name: | WAL237.90.R1 Wila Type Custom 90 Degree Press Brake Punch |
|---|---|
| Width: | 20mm |
| Length: | 550mm/500mm |

