All Products
Keywords [ cnc hydraulic press brake die ] match 94 Products.
45-50HRC Press Brake Forming Dies For Hydraulic Bending Machine
| Shaping Mode: | Forging Mould |
|---|---|
| Product Material: | Steel |
| Product: | Cnc Press Brake Tooling |
Sheet Metal V Block Bending Die 45HRC Bending Dies For Hydraulic Press
| Shaping Mode: | Forging Mould |
|---|---|
| Product Material: | Steel |
| Product: | Cnc Press Brake Tooling |
Hydraulic Bending Custom Press Brake Tooling CNC Press Brake Tools
| Shaping Mode: | Forging Mould |
|---|---|
| Product Material: | Steel |
| Product: | Press Brake Upper Mold |
YS501 CNC Press Brake 2V Die For Hydraulic Bending Machine Sheet Press Brake Tooling
| Name: | YS501 Amada Press Brake 2V Die |
|---|---|
| Material: | 42CrMo |
| Size: | 835mm |
HRC48-52 Punch Press Brake 835mm Bending Dies For Hydraulic Press
| Tolerance: | 0.02mm |
|---|---|
| Radius: | 0.8mm |
| Heat Treatment: | Full Body Heat Treatment |
BCL155.85.R08-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Material: | 42CrMo |
BCL155.85.R1-S European Type Press Brake Euro Tooling With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
BCL155.85.R1.5-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
BCL155.30.R1-S European Type Press Brake Punch With 30 Angle 42CrMo
| Angle: | 30° |
|---|---|
| Height: | 155mm |
| Max. Load: | 80T/M |
BCL250.26.R1-RF European Type euro press brake tooling With 26 Angle 42CrMo
| Height: | 250mm |
|---|---|
| Angle: | 26° |
| Max. Load: | 90T/M |

