All Products
Keywords [ induction hardening press brake punch ] match 115 Products.
550mm/500mm Length Press Brake Punch With HRC55-60 Hardness And Induction Hardening Heat Treatment
| Standard Length: | 500mm |
|---|---|
| Angle: | 90° |
| Material: | 42CrMo |
WAL200.86.R1 European Type Press Brake Punch With 86 Angle 42CrMo
| Angle: | 86° |
|---|---|
| Material: | 42CrMo |
| Radius: | R1mm |
WAL256.86.R1A European Type Press Brake Punch With 86 Angle 42CrMo
| Angle: | 86° |
|---|---|
| Material: | 42CrMo |
| Radius: | R1mm |
LS10.62 Quicklock Press Brake Punch 80 Degree Induction Hardening
| Angle: | 80° |
|---|---|
| Radius: | R1mm |
| Width: | 30mm |
90° Angle HRC55-60 Hardness CNC Press Brake Punch For Long Service Life
| Product Category: | Wila Press Brake Tooling |
|---|---|
| Length: | 550mm/500mm |
| Radius: | R1mm |
90° Bending Angle Press Brake Punch With 20mm Width And HRC55-60 Hardness
| Angle: | 90° |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Height: | 237mm |
BCL250.26.R1-RF 26 Angle Press Brake Punch 42CrMo Hardened Steel
| Height: | 250mm |
|---|---|
| Angle: | 26° |
| Max. Load: | 90T/M |
BCL155.85.R08-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Material: | 42CrMo |
BCL155.85.R1.5-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
BCL155.30.R1-S European Type Press Brake Punch With 30 Angle 42CrMo
| Angle: | 30° |
|---|---|
| Height: | 155mm |
| Max. Load: | 80T/M |

