All Products
Keywords [ press brake punch and die ] match 192 Products.
BCL155.85.R08-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Material: | 42CrMo |
BCL155.85.R1.5-S European Type Press Brake Punch With 85 Angle 42CrMo
| Angle: | 85° |
|---|---|
| Hardness: | HRC55-60 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
BCL155.30.R1-S European Type Press Brake Punch With 30 Angle 42CrMo
| Angle: | 30° |
|---|---|
| Height: | 155mm |
| Max. Load: | 80T/M |
BCL155.85.R08-R European Press Brake Punch With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 50T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL155.30.R1-R European Type Press Brake Punch With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 80T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL155.28.R3-R European Type Press Brake Punch With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 155mm |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL250.85.R1.5-RF European Type Press Brake Punch Tooling With 28 Angle 42CrMo
| Height: | 250mm |
|---|---|
| Max. Load: | 100T/M |
| Hardness: | HRC55-60 |
BCL250.26.R1-RF 26 Angle Press Brake Punch 42CrMo Hardened Steel
| Height: | 250mm |
|---|---|
| Angle: | 26° |
| Max. Load: | 90T/M |
WAL200.86.R1 European Type Press Brake Punch With 86 Angle 42CrMo
| Angle: | 86° |
|---|---|
| Material: | 42CrMo |
| Radius: | R1mm |
LYNCCN WAY100.80 V50 Euro Style Press Brake Tooling V Die
| Product Name: | WAY100.80 V50 Euro Style Press Brake Tooling V Die |
|---|---|
| V-opening: | V50 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |

