All Products
Keywords [ press brake die with warranty ] match 7 Products.
LYNCCN BCY55.88 V10 Press Brake Die Single V Die with Induction Hardening and 42CrMo Material
| Product Name: | LYNCCN BCY55.88 V10 Press Brake Tooling Single V Die |
|---|---|
| V-opening: | V10 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
LYNCCN BCY55.88 V20 Single V Die Press Brake Tooling
| Product Name: | LYNCCN BCY55.88 V20 Single V Die Press Brake Tooling |
|---|---|
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
| Angle: | 88° |
LYNCCN BCY55.85 V6 Single V Die Press Brake Tooling
| Product Name: | LYNCCN BCY55.85 V6 Single V Die Press Brake Tooling |
|---|---|
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
| Max. Load: | 100T/M |
LYNCCN BCY55.88 V12 Single V Die Press Brake Tooling with 42CrMo Material and Induction Hardening
| Product Name: | LYNCCN BCY55.88 V12 Single V Die Press Brake Tooling |
|---|---|
| V-opening: | V12 |
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
LYNCCN BCY55.88 V16 Press Brake Tooling Single V Die
| Product Name: | LYNCCN BCY55.88 V16 Press Brake Tooling Single V Die |
|---|---|
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
| Angle: | 88° |
LYNCCN BCY55.85 V8 Press Brake Tooling Single V Die
| Product Name: | LYNCCN BCY55.85 V8 Press Brake Tooling Single V Die |
|---|---|
| Heat Treatment: | Induction Hardening |
| Height: | 75mm |
R1mm Radius Wila Type Punch Made Of 42CrMo For Precise Punching
| Product Name: | WAL237.90.R1 Wila Type Custom 90 Degree Press Brake Punch |
|---|---|
| Width: | 20mm |
| Length: | 550mm/500mm |
1

